6 Kas 2011

Versace for H&M

H&M’in kalbimdeki yeri bambaşka. ‘’Modanın demokratikleşmesi’’ sürecini birebir yaşamamı sağlayan marka ta kendisidir. H&M şehre gelmeden önce, alışveriş yapabileceğimiz pek bir yer yoktu. Ve tam da vaktinde geldi, çünkü çocukluktan genç kızlığa geçmekteydik, artık annelerimizle alışverişe çıkmak istemiyorduk, eskiden gittiğimiz yerleri beğenmiyorduk.

H&M bize harçlığımızla alabileceğimiz ‘’stylish’’ kıyafetler sundu. Çok net hatırlıyorum, Vogue’da gördüğüm, 2000€ fiyatındaki hayallerimi süsleyen pofuduk etek, bir gün H&M’de karşıma çıktı. Tıpatıp aynısı değil, ama çok benziyordu. Ben o gün o eteği satın almadım. Çünkü gerek yoktu. Bir yerlerde ulaşılabilecek şekilde var olması, benim için yeterliydi.

Ve ilk satırda bahsettiğim demokratikleşme de tam bu anlama geliyor zaten: ulaşılabilirlik. 
H&M sayesinde, Karl Lagerfeld’e, Comme des Garçons’a, Stella McCartney’e, Viktor & Rolf’a ve sayısız başka tasarımcının ürünlerine ulaşabildik. Uzak dünyaların isimleri olan bu tasarımcıların elbiseleri, etekleri, T-shirt’leri dolaplarımızdaki yerlerini buldu. 

17 Kasım itibariyle ise H&M’in son kolaborasyonunun meyveleri mağazalarda yerini alacak: Versace for H&M. Versace’nin büyük hayranı değilim, ama Versus iyidir ve sırtı açık harika muhteşemlikteki o siyah elbiseyi (aşağıdaki resimde en alt sağda görebilirsiniz) mutlaka deneyeceğim. 

Türkiye’de İstinye Park’taki H&M’de satışa sunulacak koleksiyon ile ilgili tüm detaylar için: http://www.hm.com/tr/versace#home
Öyleyse: Teşekkürler H&M. Hayatımda bir fark yarattın. İstediğim gibi giyinebilmemi sağladın. Kendimi ifade etmemde yardımcı oldun. 

H&M Türkiye’ye gelmeden önce, burada izleyeceği politikayı ve özellikle fiyat politikasını çok merak ediyordum. Diğer birçok markanın yaptığı şeyi yapmayarak, fiyatları yurt dışından daha düşük tutuyor. Bu tutumu çok beğendim.

Tek üzüldüğüm nokta, ilk mağazanın Forum İstanbul’da açilmiş olması. Neden Forum Istanbul? H&M’e İstiklal Caddesinde bir Flagship Store çok daha fazla yakışırdı diye düşünüyorum. Umarım ileride böyle bir projeye girişirler. Ben de sonunda hayalimi gerçekleştirerek, onlar için çalışmaya başlarım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder