8 Oca 2012

Satış danışmanı olunmaz, satış danışmanı doğulur

Paris’i (ve Paris’te en çok Colette’i, Goyard’ı, Angelina’nın sıcak çikolatasını ve Musée de l’Orangerie’yi) severim, ama ‘’parizyen’’lerden pek hoşlandığım söylenemez (böyle de ırkçı, böyle de ayrımcı bir insanım). Kendilerini herkesten üstün görmeleri, lakaytlıkları, tembellikleri beni öldürüyor (görüldüğü üzere sadece rasist değil, çok fena genellemeler de yapan birisiyim).

Bu fikre sadece ben sahip değilim, Presence isimli danışmanlık firmasının bir araştırması için görevlendirilmiş bir takım ‘’mystery shopper’’lar da bana katılıyor. Bu çalışmada, Champs-Elysées mağazalarındaki satış danışmanları fazlasıyla burnu havada ve ilgisiz olarak değerlendirilmiş. New York 5th Avenue’dakiler ise, Paris’tekilerden de beter olarak araştırmadaki kaybedenler kulübünde yerlerini alıyorlar.Peki biz jet-setter’ler dünyadaki en ilgili, cana yakın, iyi servis veren satış danışmanlarını nerede bulabiliriz?

Singapur’daki Orchard Road, Luxemburg’daki Avenue de la Liberté ve fazla uzağa gitmeyi gerektirmeyen Bağdat Caddesi’nde. Congratulations, İstanbul.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder