30 Oca 2012

United Nude

United Nude uzun süredir takip ettiğim bir marka.

Takip etmek derken, periyodik olarak web shop’una girip, sepete birkaç ayakkabı atıp, sonra ödeme yapmadan ağlayarak sayfasını kapatmaktan bahsediyorum.

Şimdiye kadar muhteşem United Nude tasarımlarından birini satın almamam için iki gerekçem var:

1) Bir ayakkabıya 200€ harcamayı bir türlü ‘’justify’’ edemiyorum (nedenlerim, bir yandan süper-klişe ‘’insanlar o parayla bir ay geçiniyor’’ iç hesaplaşmaları, diğer yandan da tamamen cimri bir iktisatçı olmamdan kaynaklanan kişisel durumlar).

2) Topuklu ayakkabılara bayılmama rağmen, hemen hemen hiç giymiyor olmam (çünkü İstanbul sokakları topuğa uygun değil, işe giderken toplu taşıma kullanıyorum, iş ortamımda kimse topuklu giymiyor, vs.), yenisini alırken, üç-beş defa düşünmeme, tartmama sebep oluyor.

Peki bu iki sağlam gerekçeye rağmen, neden markayı takıp etmeyi bir türlü bırakamıyorum? 
Çünkü mimari tasarımları beni inanılmaz derecede cezbediyor. Başka hiçbir markanın tasarımlarına benzemiyorlar, gördüğünüzde anında ‘’United Nude bu’’ diyebiliyorsunuz. Zaten tasarımcısı Rem D. Koolhaas pek ünlü Pritzker ödüllü mimar Rem Koolhaas’ın yeğeni, ayrıca kendisi de mimarlık okumuş. Yani ‘’mimari’’ derken, ayakkabıları daha enteresan şekilde anlatmanın peşinden koşmuyorum, adamın asıl ilham kaynağı ve tekniği bu.
 
İndirimde kapacağım ilk ayakkabı, aşağıda ilk sırada gördüğünüz sarı topuklu gri Block Pump Hi. Ama diğer tasarımların çoğu da muazzam; gökkuşağı, mandalina ve hatta sıcak helva tadındalar. Mis!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder