25 Mar 2012

H&M Conscious

''Haftada bir H&M'den bahsetmezse ölecek hastalığı''ndan muzdarip olduğum için, ilaç niyetine H&M Conscious koleksiyonundan en çok beğendiğim parçaları aşağıda sizlerle paylaşıyorum.

''Doğa dostu'', ''fair trade'', ''organik'' deyince, nedense ilk aklımıza gelen çağrışımlar şekilsiz keten pantolonlar ve kaşındıran pamuk t-shirt'ler oluyor. H&M, ''Conscious'' ile bu algıyı kırmayı başarıyor. Açıklaması da basın bültenine göre şöyle:  

''H&M, Conscious (Doğa Dostu) girişiminin bir parçası olarak, tamamı organik pamuk, kenevir ve geri dönüştürülmüş polyester gibi daha sürdürülebilir malzemelerden yapılmış, kırmızı halı görünümünde özel bir koleksiyon oluşturdu. Koleksiyon, bugünün kırmızı halı modasının çeşitliliğini yansıtan farklı stillerde giysilerle, çevreye daha duyarlı bir modayla nelerin mümkün olduğunu gösteriyor.''

Bu koleksiyon, 12 Nisan tarihi itibariyle seçili H&M mağazalarında mevcut olacak. Bizim diyarlarımıza gelirse, aşağıda üçüncü sıradaki çiçek desenli askılı elbiseyi deniyor olacağım. 

 

 


2 yorum: