20 Mar 2012

Hayali Alışveriş Listesi #3: Karl Lagerfeld'in evi

Bu yazıyı ''Hayali Alışveriş Listesi'' kategorisine eklemeye kadar verdiğimden beri (yaklaşık beş dakika oluyor), kendi kendime gülüyorum. Delirdim, evet.

Şundan daha üç sene öncesine kadar, hâlâ zengin olma şansım olduğunu, hatta şans değil, bayağı bayağı zengin olacağımı düşünüyordum. Ve fakat iş hayatına girince anladım ki, young professional olarak zenginlikten uzak bir hayat yaşanıyor - henüz yıllardır hayalini kurduğum Goyard'a bile ulaşmış değilim (ki o da bir diğer hayali alışveriş listesi yazısının konusu olmalı). 

Karl (asker arkadaşım olduğu için, kendisine ismiyle hitap ediyorum), bu evi satın aldığından beri, içinde hiç yaşamadığı tahmin ediliyor. Şimdi de satışa sunuyormuş. Fiyatı ise 5.2 milyon dolar. Düşününce, aslında New York için oldukça uygun bir fiyat bu (şaka yapmıyorum). Nişantaşı'nda bile daireler milyon dolarlara satılırken, Gramercy Park manzaralı bu evin fiyatı beni şaşırtmıyor.

Bu arada üniversitedeyken ''Brand Management'' dersinde öğrendiğim ufak bir şeyi burada paylaşmak isterim: beyaz boş alan, ''lüks''ü ifade edermiş. Aşağıdaki fotoğrafları bu bilgiyi göz önünde bulundurarak incelemenizi tavsiye ediyorum.

Kaynak

Bonus: Karl'ın hayatındaki standart bir günün nasıl geçtiğini merak ediyorsanız, tıklayın.

2 yorum:

 1. yalniz karl'in bir gununun nasil gectigini ogrendikten ve ayni sitede senin pek sevdigin benim ise tahammulumu zorlayan tom ford'un bir gununu okuduktan sonra cidden karl'in cok daha eglenceli bir insan olduguna kanaat getirdim. tom ford bravo, kalkar kalkmaz ilk isi tartilmak oluyormus...epey talihsiz bir durum bence de neyse sen sevdigin icin cok laf etmiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Karl'ın muhteşemliği elbette tartışılmaz, hepimizin kralı o.

   Tom Ford'un takıntılı hallerini seviyorum, hani ''meticulous'' diyorlar ya - o işte (bir de tabii ''A Single Man'' gerçeği var, çok çok çok güzel bir film).

   Sil