5 Mar 2012

Kadim dostum Kiki

Kiki, yemekleriyle, ''bahçe''siyle, müzikleriyle ve ismiyle İstanbul'da en çok sevdiğim restoranlardan biridir.

Kaynak
 
Bu yüzden ghost'un son Kiki ziyaretimizde bu denli büyük hayal kırıklığına uğraması beni çok üzdü. İşin ilginç tarafı, aynı gün aynı masada oturmamıza rağmen, benim ''dört yıldızlık'' bir yemek yemiş olmamdı.

Giriş için yediğimiz ''kabağa sarılmış karides'' gerçekten de ghost'un söylediği gibi beklentileri karşılamıyordu (çünkü mönüde spagetti'den bahsedilmiyordu), ama soğumuş olarak gelmeseydi, benden yüksek puan alabilirdi, zira tadıyla ilgili herhangi bir sorun yoktu.

Ana yemek olarak seçtiğim ''pancarlı kuskus risottolu bonfile''den son derece memnun kaldım. Kuskus muhteşemdi, her zamanki garnitürlerden farklı olmasıyla beni çok mutlu etti. Bonfile de tam istediğim gibi orta pişmiş olarak sunulmuştu, içi halen sulu ve çok lezzetliydi. Elbette dünyadaki en muhteşem yemek değildi, ama düzgün pişmiş kaliteli et yanına farklı bir garnitür, benim Kiki'den son derece memnun ayrılmam için yeterliydi.

Normal şartlar altında, Kiki benim gözümde dört yıldızlık bir restorandır. Ancak, şu da bir gerçek ki, ghost'un yemeklerini tattım ve ne yazık ki gerçekten kötüydüler. Bu sebeple, sadece kendi deneyimimden yola çıkarak değerlendirme yapamıyor ve yemekleri arasındaki tutarsızlığından dolayı, Kiki'den puan kırmak zorunda kalıyorum.

ghost artık Kiki'ye gitmek istemeyebilir, ama ben kendilerine bir şans daha verecek ve tecrübemi buradan raporlayacağım. Zaten Emel Kurhan ile karşılaşmadan, Kiki'ye gitmelerden vazgeçmeyeceğim. Kendisinin saçlarına kurban olmak istiyorum. Böylece bir ''yemek'' yazısını bile modaya bağlamış oldum, mutluyum.

(Temel bilgiler ve fiyatları ghost'un yazısında bulabilirsiniz.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder