6 May 2012

Guilty as Charged: Hairmafia Revisited

Kısa saçlarım ile ilgili çektiğim sıkıntıdan daha önce bahsetmiştim.

Bu hafta artık uzayan kısa saçımın çirkinizm örneği olmasına daha fazla dayanamayıp, kendimi kuaföre attım. Kararımı tamamiyle spontane verdiğim için, daha önce planladığım şekilde anotherstar ve/veya H.'ye danışmaya vaktim olmadan, kendimi bir kez daha Hair Mafia'da, Ahmet'in ellerinde buldum.
Bakalım üç hafta önce Ahmet hakkında ne demişim?

''Kendisini tanıyanlar bilir, son derece sevimli, iyi niyetli, tipik ''kuaför'' klişelerinden uzak, eğlenceli giyinen, iyi saç kesen bir adam (bu arada belirtmiş olayım, büyük bir samimiyetim yok, ismimi de bildiğini düşünmüyorum, ama görse beni tanır). Tek sorun şu ki, saçımı uzatmak istediğimi söylememe rağmen,  bunu pek dikkate almadan, yine standart bir kısa saç kesimi yapması / vermesi / yaratması.''

Bu söylediklerimi tamamiyle geri alıyor ve kendisinden özür dilemek istiyorum.

Beni kurtardı! Bu sefer ne istediğimi dinledi (''saçlarımı uzatmak istiyorum''), beni doğru yönlendirdi (''arkaları tamamen 'boşaltalım', diğer kısımlar küt olsun'') ve  tekrar kendime dönmemi sağladı.

Klasik bir ''personal style blog''da şimdi size before / after fotoğrafları sunuyor olacaktım, ama bildiğiniz üzere ''this is not a fashion blog''. Yine de merak edenler için kısaca anlatayım; ''mom hair''den, kulakların hizasında düz bir bob'a geçiş yaptım ve çok mutluyum. Önden adeta 80-lerden fırlamış kakühlsüz bir mantar kafa, arkadan ise ense ve ense-üstü kazıtılmış olarak ortalıkta dolanıyor ve bundan müthiş zevk duyuyorum. 

Öyleyse: teşekkürler Hair Mafıa. Sayende neşemi buldum.

(Merak edenlere not: Hair Mafia'da saç kesiminin fiyatı 70 TL. Kısa süre öncesine kadar bu 60 TL idi; bu durumda sanıyorum ki yakın zamanda zam gelmez.)

Edit (23.09.2012): Yeni fiyat 90 TL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder