9 May 2012

Met Gala 2012

Go Fug Yourself'i eskisi kadar ilgiyle takip etmesem de, konsept olarak halen en çok sevdiğim websitelerden biridir. Ayrıca çok klişe olsa da, her türlü ödül töreni sonrasında ''Fashion Police'' tarafından yapılan değerlendirmelere bayılıyorum.

En güzel giyinilen törenlerden biri ise, Met Gala'sı. Bu senenin teması, ''Impossible Conversations'' isimli, Elsa Schiaparelli ve Miuccia Prada arasındaki benzerlikleri belgeleyen MET sergisi.

Ancak bu sene kıyafetler - benim için - büyük bir hayal kırıklığıydı. Vasatları değerlendirmeden, en kötü bulduklarımı (ve arada tek tük çıkan en iyileri) aşağıda paylaşıyorum. Bu yazıyı da bugün doğum gününü kutlayan sevgili anotherstar'a ithaf ediyorum. Saat geç olduğu için yorumlarım kısa ve yeterince espirili değil, hoşgörün.

***


Amy Adams, Giambattista Valli elbisesi içerisinde, gecenin zariflerinden.Gwyneth, Prada içinde korkunç gözüküyor. Kıyafetin kötülüğüne inanamadım.Amy Poehler'i çok severim, ama ona karşı hissettiklerim, bu elbisesini affedeceğim anlamına gelmiyor. Gençligin diliyle, ''epic fail''.Anja Rubik'e söyleyecek laf bulamıyorum. Sağını, solunu açmaya, göstermeye karşı değilim. Hele bacak ''dekoltesi'' muhteşem bir şey benim gözümde, ama her şeyin bir ölçüsü, adabı olmalı diye düşünüyorum. Pek fena.Beyonce'nin önden görüntüsü de harikulade, ama arkası bir şaheser. Met Gala gibi bir törene son derece yakışan bir Givenchy Haute Couture parçası bu, bravo.Camille Belle'i de, Ralph Lauren'i de aslında sıradan ve sıkıcı bulurum, ama Gala'daki çoğu kıyafet döküldüğü için, bu elbise olumlu olarak dikkat çekenler arasına yerleşebildi.Carey Mulligan'ın bu çirkinizm örneği elbisesinin Prada olduğunu okuyunca, kendimi kesmek istedim. Nasıl olabilir? Neden?Bir rüküşlük örneği de - genelde stilini beğendiğim - Chloe Sevigny'den geliyor. Of ki ne of.Christina Ricci'yi çok severim. Şu hayattaki favori filmlerimden olan ''Now and Then''de oynamış olmasının bunda büyük payı var. Peki ya bu ne Christina? Kıza mı kızsam, yoksa bu korkunçluğu tasarlayan Thakoon'a mı küfür etsem, bilemedim. Elbise o kadar kötü ki, hem önden, hem arkadan görüntüsünü paylaşmak istedim.
Bir kıyafet, vintage, Givenchy, ve önceden Elisabeth Taylor'a ait olmasına rağmen kötü olabilir mi? Olabiliyormuş. Canlı, kanlı kanıtı da Coco Rocha'nın giydikleri ile karşımızda. Emma Stone, Lanvin elbisesi içinde gecenin en güzellerinden, en tatlılarından. Elbisesi ve gülüşü o kadar sevimli ki, siyah ayakkabı giymiş olmasını affediyorum.


Florence Welch'in bu McQueen elbisesine söyleyecek söz bulamıyorum. Gözlerimi yolmak istiyorum. Bu kadar.Elisabeth Banks'i sevmem. Mary Katrantzou'nun tasarımlarına ise bayılırım. Ama görüyoruz ki, bir eksi, bir artıyı götürüyor. Şimdiye kadar görüp de beğenmediğim ilk Katrantzou elbisesi, budur.Bu Moniqhe Lhuillier elbisesi o kadar zarif, o kadar asil ki, bağıran rengi ve Ginnifer Goodwin'in berbat saçı bile güzelliğini bozamıyor.Gisele, Met Gala'sında en güzeller arasındaydı. Ricardo Tisci Givenchy Haute Couture için gerçekten muhteşem ötesi tasarımlar yapıyor, saygıyla önünde eğiliyorum.Karlie sevgimden daha önce bahsetmiştim. Bu Jason Wu elbisesinin içinde o bile kötü görünüyorsa, sıradan bir insan evladı giyince ne olur acaba? So fugly.Bir insan, nasıl bu kadar zengin olup, bu kadar zevksiz, paspal, özensiz giyinir? İsmini bile anmayacağım, o kadar sinirlendim.Batman'i severim, ama gece kıyafeti üzerine Batman cape'i giyilmesine yine de karşıyım. Olmadı Lana.Lily Collins'in ismini ilk kez duyuyorum. Valentino elbisesi muhteşem güzellikte. Böyle.


Ah Marc, vah Marc, ne diyeyim sana Marc? Ne yaptın Marc? Neden Marc? Giydiğin şeyin Comme des Garçons olması bile seni kurtarmaz.Tüm diğer fotoğrafları gelişigüzel, belirli bir sıralama olmadan yerleştirdim. Sadece Kral Anna'yı özellikle sona sakladım. Aşağıdaki fotoğrafta, kendisinin neden Moda Başbakanı olduğu açıkca ortada. I <3 Anna.2 yorum:

  1. ya bebegim sen ne kadar tatli bir seysin boyle...ne kadar guzel bir dogumgunu hediyesi, am I fuckin' lucky or what, love?

    YanıtlaSil