3 Haz 2012

Ali Muhiddin Hacı Bekir Brownie

Hacı Bekir'i Eminönü şubelerinden tanırım. ghost oranın akide şekerini ve demirhindi şerbetini sever, o taraflara işimiz düşünce mutlaka uğrarız.

Ancak Hacı Bekir'in asıl cevheri brownie'leriymiş, biz bilmezmişiz. Bu muhteşem durumu, B.'nin son buluşmamızda yanında bize hediye olarak getirdiği brownieler ile öğrenmiş bulunduk (big up B.!). Şahsen, tatlı / pasta konusunda bir snobum. Bu işi dünyada en iyi yapan ülkelerin (Almanya / Avusturya) kültürüne aşina olduğum için, Türkiye'deki pastaları pek beğenmem. Ki doğaldır, zira yaş pasta bizim kendi yemek kültürümüzde yok. Aynı şekilde brownie de Türk tatlı kültürünün parçası olmadığı için, buralarda düzgününü bulmak çok zor. Ama Hacı Bekir ne yapıp etmiş, düzgün bir brownie tarifi bulmuş ve bence İstanbul'da bu konuda iddialı. Ayrıca fiyatı da ÇOK uygun, kocaman bir parça brownie sadece 3 TL.

Blog'a koymak üzere fotoğraflamak için aldığım brownie'yi dayanamayıp, resmini çekmeden yediğim için (oburluk ömür boyu), maalesef internetten random bir brownie fotoğrafı kullanmak zorundayım. Bu yüzden sizler gidip gerçeğini hem görün, hem de yiyin. Memnun kalmazsanız, parasını ben bizzat size iade edeceğim - bu kadar enfes bir tattan bahsediyoruz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder