30 Haz 2012

Hayali Alışveriş Listesi #8: Church's Brogues

Bir iktisatçı olarak, moda öğeleri için kullanılan ''investment piece'' tabirine çok kızıyorum. Investment ne demek? Yatırım demek. Yatırımın amacı nedir? İleriye dönük olarak, yatırdığımızdan daha fazlasını elde etmektir. Peki bu herhangi bir çanta / ayakkabı / elbise ile mümkün müdür? NŞA hayır (bunun için aklıma gelen nadir istisnalardan biri Hermès çantalarıdır, ancak kimse bir çantayı ''ileride değerlenir de satarım'' düşüncesi ile satın almadığından, ''investment piece'' olarak saymıyorum).

Bunlara rağmen ''investment piece'' tabirini illa ki kullanacak olsam, Church ayakkabıları için tercih ederim. Tasarımları über-klasik olduğu için, yıllar boyunca giyilebilir. Duyduğum / okuduğum kadarıyla kaliteleri de tasarımları kadar zamansız - yani uzun seneler kullanılabilir cinsten. Elbette bu iki unsur fiyata da yansıyor ve bu sebeple Church Brogue'ları - şimdilik - ancak *hayali* alışveriş listemde yer alıyor.


2 yorum:

  1. the purse forum delisi biri olarak "ileride değerlenir de satarım" zihniyetiyle zamanında tüm parasını hermes ve chanel çantalara yatırmış olan ve şu anda geçimini onları satarak sağlayan insanların varlığından haberdarım. kıskanıyorum.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Geçim sağlayacak kadar kâr getiren bir ''iş'' olduğunu bilmiyordum, demek ki gerçekten varmış ''investment piece'' denen bir olay.

      Sil