8 Eki 2012

Piknik Büfe Nişantaşı

ghost'un dediği gibi, döner kadar popüler ve her köşede bulunan bir ''ürün'' için ''İstanbul'un en iyisi'' diyebilmek oldukça zor. Ama ben yine de Nişantaşı'nda Amerikan Hastanesi'nin karşısındaki ''Piknik Büfe''nin dönerinin en azından civarındaki ''en iyi'' olduğuna inanıyorum.

Piknik'i yıllar önce eski Nişantaşı'lı S.'den öğrenip, yeni işime başlayınca, ofisime yakınlığı dolayısıyla tekrardan keşfetmiş oldum. Dönerin çok meraklısı olmasam da, en azından haftada bir Piknik Büfe'ye uğruyor, ve her seferinde son derece memnun kalıyorum. Eti, çok ince olmamakla birlikte, bana göre ideal kalınlıkta kesiyorlar. Et tamamen yağsız değil, ama yağı fazla da kaçırmıyorlar. Ayrıca et güzel kızarıyor, ama kurumuyor. Tüm diğer büfelerde olduğu gibi, döner sandviçe turşu, domates ve patates kızartması ekliyorlar. Tüm bu malzemeler de her zaman taze ve nefis. Dönerin yanında ayran içenlerdenseniz, açık ayranlarını tavsiye ederim.

Kaynak

Tostları da çok güzel. Ben genelde karışık tost yiyorum ve kullandıkları sucuk mükemmel kalitede olmasa dahi, kaşar durumu fazlasıyla kurtarıyor. Geçen hafta Amerikan Hastanesi'nin kafeteryasında yediğim karışık tostta, şimdiye kadar yediğim herhangi bir tosttaki en düzgün sucuk kullanılmıştı. Ama yine de Piknik'inki kadar güzel değildi. Piknik Büfe işte bu kadar muhteşem.

Bence başarılarının sırrı, başarılı olmaları. Bu saçma cümle ile şunu ifade etmeye çalışıyorum: çok fazla müşterileri olduğu için, döner sürekli ''dönüyor'' ve böylece taze kalıyor; ayrıca düzgün malzeme kullandıkları için de, müşterileri müdavim olup, geri geliyorlar. Ben de onlardan biriyim.

Temel bilgiler :
Güzelbahçe Sokak 18
Nişantaşı
Tel: 0 (212) 241 13 63

Ekim 2012 fiyatlari
:
Döner sandviç: 6,5 TL
Dr. Osman Tost: 6 TL
Karışık tost: 4,5 TL
Porsiyon döner: 13 TL
Limonata: 1,5 TL
Taze portakal suyu: 3.5 TL
Ayran: 1.5 TL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder