16 Eki 2012

Style Feed: The World's Top Fashion Blogs

Ben küçükken sokakta yürürken bile kitap okuyan (gerizekalı) çocuklardandım. Aynı anda üç kitap okur, saatler boyunca ara vermeden kitaplara dalar, kütüphanede çalışır ve elimde kitap ile uyuyakalırdım. Peki sonra ne oldu? Internet şeytanı hayatımıza girdi. Attention span'lerimiz yarım saat iken, üç dakikaya indi. Ben kitap okumayı unuttum. Kitap kurdu gitti, blog bağımlısı no-go yerini aldı. Elbette halen kitap okuyorum, ama ''o eski halimden eser yok şimdi''.

Her neyse, diyeceğim o ki, önümüzdeki günlerde en önemli fashion blogger'lar hakkında bir kitap çıkıyormuş. William Oliver imzalı ''Style Feed: The World's Top Fashion Blogs'' isimli kitabın giriş yazısını da ailecek sevdiğimiz Susie Lau yazmış. Pre-order edip, etmemek arasında gidip geliyorum. Ama sanıyorum ki şimdilik oyumu kitaba karşı kullanacağım* ve kitabı okumak yerine, aşağıdaki tanıtım yazısının içinde link'lediğim blog'lara göz atacağım. Oh the irony!''This survey of the online fashion scene is the first to profile the field's best-known bloggers and most exciting up-andcomers. Packed with vibrant photos and interviews, Style Feed includes Streetpeeper's uncompromising edginess; industry insider Disneyrollergirl's savvy analysis; the passionate flamboyance of Anna Dello Russo; prescient observations from Chicago teenager Tavi Gevinson, The Style Rookie; former model Hanneli Mustaparta's take on what's hot right now; The Business of Fashion's up-to-the-minute news; and chic elders on parade through the streets of Manhattan as documented on Advanced Style. Susie Bubble, founder of influential blog The Style Bubble, opens the book with her own quirky take on style blogging's history and importance within the fashion world at large and then selects the entries included. Perfect for fashion rule-breakers and closet-packing Prada fiends alike, Style Feed offers unprecedented access to a pioneering stream of talented trendspotters.''

*Konusuna her ne kadar ilgi duysam da, kitabı okuma isteği ile yanıp tutuşmamamın sebeplerinden biri de  kapağının başarısızlığı. Fazla dağınık, fazla basit, fazla düz.
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder