1 Kas 2012

Adidas Basket Profi - Reloaded


Hepimizin kendisini yakın hissettiği markalar vardır. Zaten ''marka'' kavramının ve dünyadaki tüm ''brand manager''ların derdi de bu: müşterileri ile duygusal bağ kurarak, onlara kaptalizm makinasının kurbanı olduklarını fark ettirmemek. Benim için bu markalar arasında Sony bulunur, Kinder (Ferrero) bulunur, Caran d'Ache bulunur, H&M bulunur, Adidas bulunur.

Adidas ailesi içinde ise en çok Adidas by Stella McCartney (ki bu başka bir yazının konusu) ve Adidas Originals gruplarını severim. Ergenlik çağında ayağıma sneaker dışında bir şey geçirmezdim ve sneaker'larımın yüzde doksanı Adidas'tı.

Halen eskisi kadar spor ayakkabısı giyiyor olsaydım, Adidas Basket Profi'leri kaçırmazdım. Aslen 1969 yılında tasarlanan bu basket ayakkabısı, bu sene arşivlerden kurtarılarak, yenilenip satışa sunuldu. Bence tasarımın sadeliği mükemmel. Kullanılan materyal kalınca bir deri olduğundan, sonbahar ve karsız kış için de gayet uygunlar. Ben en çok açık gri versiyonunu beğendim, ama bağıran sarı-yeşil-mavi-kırmızılar da elbette muhteşemler. Tüm Adidas-severler için Run-D.M.C.'den ''My Adidas'' gelsin.


BONUS

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder