9 Oca 2013

20 TL'lik mucize çanta

Hayatında ilk kez kar tatili yapan birisi olarak, ''bedava'' izin kullanmaktan az da olsa suçluluk duyuyorum. (Büyüdüğüm yerde kışın üç ay boyunca kar olması oldukça normaldi; kar bir metreyi aşsa dahi, su geçirmez kıyafetler giyer ve okula giderdik. Kar tatili diye bir şey duyulmamıştı. Ama zaten orada iki gün üst üste kar yağdı diye trafik ve hayat da felç olmazdı, o ayrı bir konu.)

Bu suçluluk duysusu sebebiyle de, ''madem iş yerine gitmiyorum, bari blog için çalışayım'' dedim ve ''recycled'' bir şeyler karalamak yerine, bugün kendimden bir şeyler paylaşmak istedim.

Kışın en çok kullandığım renkler siyah, gri ve beyaz olduğundan, bu sezonu genelde siyah çantalar ile geçiriyorum. Şu anda dönüşümlü olarak deri bir Mandarina Duck ve Longchamp Planètes çantalarını kullanıyorum. Fakat son günlerde her yerde bangır bangır ''kar geliyor'' diye bağırılınca, sadece karlı ve yağmurlu günlerde kullanacağım siyah ucuz bir çanta edinmek istedim; zira iş yerine yürüyerek gidiyorum.


Ve Tavukçu Fethi imdadıma yetişti. Aşağıda 20 TL'ye aldığım, fakat fiyatını hiç belli etmeyen (sahte) rugan çantamı görebilirsiniz. 

Dünyanın en muhteşem çantası değil, kaliteli hiç değil, ama yağışlı havalarda hayat kurtaracağı kesin. Çantayla ilgil en çok beğendiğim şey, (benim bildiğim kadarıyla) başka bir markayı taklit etmiyor olması. Zaten üstünde abuk subuk logo da yok. Ayrıca gerçek deri olmasa da, materyali kesinlikle plastik kokmuyor. Çıkarılabilir uzun sapı sayesinde, omuza da takılabiliyor. Fotoğraflarda belli değil, ama çantanın içinde dört bölme var: benim gibi tüm varlığını çantasında taşıyanlar için ideal.

Bu kadar ucuz bir fiyata, high street olmayan bir yerde böyle güzel bir çanta bulmuş olduğuma çok şaşırıyorum. Sanırım kardan sonra da bu çantayı kullanmaya devam edeceğim.
(Merak edenlere not: Fotoğraflardaki filtreler için Pixlr-o-matic'i kullandım)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder