25 Oca 2013

Hassas kıyafetler için yıkama önerileri

Üniversite için yanlarından ayrıldığımdan beri, ailemden uzağım. Böylelikle şu son 9 yılda yalnız yaşamanın getirdiği sorumluluk ile, bir çok şeyi kendi başıma yapabilmem gerekiyor. Fakat reel durum ne yazık ki öyle değil. Örneğin halen düzgün yemek yapmayı bilmiyorum, öğrenci evi menümü (x'li makarna ve tavuk sote) hiç bir zaman fazla geliştiremediğim için her gün dışarıdan yemek yiyorum. Yetersiz olduğum bir diğer konu ise, kıyafet bakımı. Kafayı benim kadar kıyafetlerle bozmuş biri aslında bu konuda uzman olmalı, değil mi? Değilim ama.

Bu yüzden hassas kıyafetler ile ilgili aşağıdaki video bana süper-faydalı geldi. İpek gömleklerimi ve elbiselerimi şimdiye kadar hep yanlış yıkıyormuşum örneğin, bunu öğrenmiş oldum. Eminim sizin için de yararlı olacak öneriler vardır, bu yüzden izlemenizi öneririm.

(Not: Videoda iç çamaşırlarını da makineye atabileceğiniz söyleniyor, fakat hiç tavsiye etmem. Tembel patates olarak o hatayı geçmişte yapmış bulundum ve sonrasında sütyenimi çöpe attım. Böyle.)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder