6 Oca 2013

Hayali Alışveriş Listesi #13: The Billionaire Shop

Yeni bir yıl başladı ve biz halen zengin değiliz. Çünkü neden? Milli Piyango'yu garantilemek için, 270.000 yıl kadar oynamaya devam etmemiz gerekiyormuş. Neyse, herhalde yaklaşık 5 - 10 yıldır kendi paramla, kendi adıma Milli Piyango biletleri alıyorumdur, demek ki zenginliğe sadece 269.995 yıl kalmış.

Bu gerçekleşene kadar ise, ''The Billionaire Shop''ta vakit geçiriyor, ve binlerce yıl sonrası için (hayali) alışveriş listeleri hazırlıyorum.

Sayfanın fikri çok akıllıca. Ne de olsa tüm dünyada fakirler daha da fakirleşirken, zenginler zenginleşiyor. Bu durumda böyle bir site açarak epey para kazanılabilir. Ama site henüz yeni olduğundan olsa gerek, bazı sıkıntılar var. Örneğin fotoğraflar tek tip değil, sağdan soldan toplanmış gibi görünüyorlar. Bir ''tutarlılık manyağı'' olarak, bu beni çok rahatsız ediyor. 

Ayrıca fotoğrafların üstüne tıklayınca zoom yapılamıyor. Bunlar x bir sayfada ilk başlarda kabul edilebilecek hatalar, fakat ''Billionaire''lere hitap ediliyorsa, her şeyin mük-kemmel olması gerekir. 

Son olarak, tüm sayfada ve özellikle blog'da sadece erkeklere hitap ediyormuşçasına bir hava var. Bu da elbette rahatsızlık verici. Tamam, dünyadaki zenginlerin büyük çoğunluğunun erkek olduğunu biliyoruz, ama yeterince varlıklı kadın da var.

Mesela ben Milli Piyango'yu kazanınca onlardan biri olacağım. Hadi Milli Piyango tutmadı, o zaman genç girişimci arkadaşım Ş.'nin şirketine ortak olurum, bu iş olur biter.

Aşağıda Billionaire Shop'tan seçtiklerimi görebilirsiniz. Hayallerde yaşamak güzel şey.


BOEING BUSINESS JET - 59.500.000€


NYC PENTHOUSE - 36.973.000€

PAGANI HUAYRA - 849.500€
VACHERON CONSTANTIN PERPETUAL CALENDER - 106.500€WALLY ACE - 5.475.000€

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder