15 Oca 2013

Shone (heat thing) / Piano Wire Number 12

Sinsi gibi gizlice takip ettiğim ''for our friends in hell'' sayesinde keşfettiğim ''Piano Wire Number 12'', beni son zamanlarda en çok etkileyen şarkılardan biri oldu. Sözleri beynimi patlattı, müziği kalbimi yarıp geçti.

Ben çok fazla ''hisseden'' insanlardan değilim, olamadım; bildiğin odun gibi, ot gibiyim. Belki de bu yüzden müzik benim için çok önemli, çünkü sevdiğim bir şarkı dinleyince, ayak parmaklarımdan saçlarımın ucuna kadar bir şeyler aktığını hissediyorum. Hissediyorum.

Piano Wire Number 12 film gibi bir şarkı. Sözlerinin senaryo gibi olmasında bunun elbette büyük katkısı var, ama müzik de büyük bir hikaye anlatıyor - so epic.

Why should I be forced to let you go, let you go?
I'll beat you 'til you love mePS: Şarkının sahibi olan Shone / heat thing etrafında dönen viral kampanya ile zerre kadar ilgilenmiyorum.
PS2: Şarkıyı dinlerken, bir yandan da 5Harfliler'de yayınlanan, American Psycho bazlı kozmetik yazısını okuyabilirsiniz.
PS3: ''Deliyim'' diyen kimse deli değildir, ''deli değilim'' diyen herkes delidir. Bu, hayatın değiştirilmez gerçeklerinden biridir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder