19 Oca 2013

Takı ağacı

Tchibo reklamındaki takı ağacı


Üniversite yıllarında duvarlara ipler asar ve takılarımı onların üstüne geçirirdim; o zaman o duvarlarda posterler ve kendi yaptığım ''sanat eserleri'' de vardı, bu yüzden takılarım için ürettiğim bu derme çatma teknik göze batmıyordu.

Artık daha derli toplu, düzgün bir ortamda yaşamaktan hoşanıyorum, bu yüzden duvara ip çakmak gibi işlerden vazgeçtim. Durum böyle olunca, takılarım çekmecelerin içindeki kutularda yaşıyorlardı. Fakat takıların göz önünde olması sabah evden hızlıca çıkılması gerektiğinde büyük bir avantaj olduğundan, bir süredir takı organizatörü arayışı içerisindeydim.

Kendisi sonunda hiç beklemediğim bir yerde karşıma çıktı. Tchibo'dan aldığım bu takı ağacı ile mutlu bir birliktelik yaşıyoruz. Tek kötü yanı, üç beş bilezik ve bir ince kolye dışında sadece küpelerime yetiyor olması. Aslında bu bile doğru değil, zira görülen küpeler, mevcut küpelerimin sadece bir kısmı. Diğerleri sığmadığı için, sadece heavy rotation'da olanları buraya dizdim.

(Bu arada altın veya gümüş olmayıp, tenime değen her şey bende alerji yapıyor. Fakat bir türlü ucuz takı merakımdan vazgeçemiyorum, eskisi kadar olmasa da, kulaklarımın yara olacağını bile bile takıyorum.)

no-go'nun takı ağacı

Küpeler: H&M, Yargıcı, Marc Jacobs, mahalle takıcısı
Bilezikler: H&M, Mango
Kolye: özel tasarım (el işçiliği)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder