6 Şub 2013

Günün Babeti #5: Bagllerina lacivert deri babet

Bugünün babeti, hem hafta içi ofiste, hem hafta sonu gezmelerde giyilebilecek, oldukça klasik, klasik olduğu kadar da kullanışlı bir çift.


''Bagllerina'' isimli markayı The Outnet sayesinde keşfettim, daha önce duymamıştım. Biz Almanlar babetlere ''Ballerina'' deriz, ''Bagllerina'' da herhalde bunun İtalyancası veya İspanyolcasıdır diye tahmin ediyorum, şimdi google'lamaya da üşendim.


Eskiden ''lacivert ve siyah birlikte kullanılmamalı'' diye bir kural varmış, fakat bence son derece asil bir kombinasyon. Bu yüzden bu babetleri örneğin siyah bir kalem etekle iş yerinde kullanabilirsiniz. Ben onları ayrıca beyaz üzerine kırmızı ve/veya mavi puantiyeli yaz elbiseleri ile giymeyi hayal ediyorum.Bonus olarak Bagllerina'lar katlanabilirler. Artık bu tür (gece çıkmalarında giyilen topukluların ayakları öldürmeleri sebebiyle belli bir saatten sonra kullanabilmek üzere kolayca çantaya atacağımız ince) babetler oldukça yaygınlar, yani bunu bir ''novelty'' olarak tanıtmıyorum burada. Fakat aşağıdaki fotoğraftan görebileceğiniz üzere, Bagllerina'ların tabanları daha kolay katlanabilmeleri için ortadan bölünmüş ve ben bunu çok beğendim. Bildiğiniz gibi babetlere büyük paralar harcama taraftarı değilim, bu yüzden asla bu çifte 100 Euro bayılmam, ama daha ucuza benzeri bir çift bulursam, anında alırım, evet.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder