10 Mar 2013

İtalyan Modası ve Dolce & Gabbana Sonbahar/Kış 2013 koleksiyonu

Versace, Roberto Cavalli ve Armani gibi büyük İtalyan markaları ile ilgili düşüncelerim günlük olarak değişebiliyor. Onları genel olarak çok fazla sevmiyormuşum gibi geliyor, ama diğer yandan Armani gözlükleri alıyorum, Versace for H&M için heyecanlanıyorum, Sportmax'ın tüm koleksiyonlarına sahip olmak istiyorum, Valentino tasarımlarına hayran kalıyorum ve Miuccia Prada'nın elinin dokunduğu her şeyin altın olduğunu düşünüyorum. Ne bileyim, Gucci, Moschino, Blumarine, Missoni ve Marni de yabana atılabilecek gibi değiller mesela.

Kaynak

Öyleyse İtalyan modasına karşı neden böyle önyargılıyım? Çünkü (algı olarak) İtalyan tasarımları sanki fazla bağırıyorlar, fazla kadınsılar, fazla renkliler, fazla fazlalar. Aslında Dolce & Gabbana'nın Sonbahar/Kış 2013 RTW koleksiyonları da tam böyle: fazla. Peki ben bu koleksiyonu neden bu kadar beğendim?

Belki bazen ''ben burdayım'' demeye ihtiyacımız oluyordur, cool olmak yerine kraliçe olmak iyi geliyordur. Ayrıca ikona temalı her şeyi severim, çokçok. Koleksiyon o kadar güçlü ki, buyer olsam ne alacağımı şaşırırdım. Fakat ikona temalı elbiselerin güzelliği ve gri kostümlerin gerçek hayatta kullanılabilirlikleri bir yana, beni en çok defilenin sonundaki kırmızı seli etkiledi. Zaten Dolce & Gabbana bunu hep yapıyor, defilelerinin sonunda mankenleri grup olarak çıkarıyor, ve böylece inanılmaz kuvvetli imgeler yaratıyor. Ellerine sağlık, ne diyeyim.


Kaynak


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder