22 Mar 2013

Lastik yağmur çizme sevgim ve bitmek bilmeyen Mart ayıMart ayını kim sever? Aslında baharın başlangıcı bu aya düştüğü için çok sevmemiz gerekiyor, ama nedense Mart hep şerefsiz, bir türlü kış kısmına veda edemeyip, bizi mümkün olduğunca uzun süre üşütmeyi tercih ediyor. Bu sebeple, halen yağmur çizmelerimi ortadan kaldıramadım. Hepsini çok seviyorum, fakat bir daha ömrüm boyunca giymeme gerek kalmasa hiç üzülmem, anında çöpe atarım.

Zaten aldığım lastik çizmeler genelde ancak bir sezon dayanıp, delikleniyor, çiziliyor, bir haller oluyorlar.  Örneğin aşağıdaki fotoğraftaki üst kısmı tüvit olan Yargıcı çizmelerim ile veda etme vakti geldi, zira kenarlarında küçük delikler fark ettim.


Mahalle kunduracısından aldığım bu muhteşem kırmızı çizmeler ile ilgili iş yerinde ne kadar dalga geçseler de (yeni lakabım ''kırmızı çizmeli kız''), ben onları o kadar çok sevdim ki, her ihtimale karşı ikinci bir çift aldım. Çünkü onların sonunun da Yargıcı'larınki gibi olacağını ve eninde sonunda delineceklerini biliyorum. (Şimdi anotherstar ''ucuz etin yahnisi...'' diyecektir, ama ne yapayım, elim bir çift HUNTER'a 100 Euro harcamaya varmıyor.)


Son olarak yine mahallemdeki kunduracıdan aldığım (ve aynısını Rumeli Caddesi üzerindeki Elle Shoes'da da gördüğüm) zımbalı lastik çizmeleri ayakkabı dolabıma ekledim. Kendileri ile mutlu bir beraberlik yaşıyoruz, yine de mümkünse yakında ayrılalım derim, bıktık artık yağmurdan, çamurdan, kardan, kıştan. Yaz gelsin!Not: Tüm filtreler pixlr-o-matic.

5 yorum:

 1. bence kirmizi cizmelerin mukemmelmis...bayildim gercekten. ucuz etin yahnisi dogru da hunter lar da patlar bu dunyada neticede hicbirimiz kate moss gibi incecik bacaklarimiza cektigimiz ultra uber mini kot sortumuzla glastonbury camurlarinda giymiyoruz aksine iste istanbul'un tasli delikli sokaklarinda bu kadar. bayildim kirmiziya...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya ben de kendi kendime Avusturya'daki lastik çizmelerim hiç delinmiyordu, buradakiler çok mu kalitesiz diyordum - halbuki tabii ki İstanbul'un berbat sokaklarından, lastiklerin suçu yok! Kırmızıları beğenmene çok sevindim, ben kendimi beş yaşında hissediyorum giyince. Bizim kunduracıda kaldıysa sana da alayım, ayakkabı numaran kaçtı? :)

   Sil
 2. benim cocukken sari cizmelerim vardi ve bayilirdim...38 :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben dün akşam iş çıkışı sordum, ama maalesef kalmamış. Yine de gözlerim açık, bir yerlerde görürsem, alacağım sana kırmızı çizme ^___^

   Sil
  2. bir tanesin, canimsin :)

   Sil