17 Nis 2013

Berr-in 2013 yaz koleksiyonu


Berr-in isimli markayı daha önce duymamıştım; bir basın bülteni vasıtası ile varlığından haberdar oldum. Uzun yıllar boyunca büyük tekstil firmalarında tasarımcı olarak çalışan Berrin Eser'in 30 yıllık tecrübesinin verdiği cesaret ile, kendi markasını yaratmaya karar vermesiyle doğmuş Berr-in.

Berr-in'in koleksiyonlarında yer alan tüm kıyafetlere aşık olmadığımı belirteyim. Fakat aralarında gayet şık ve giyilebilir bulduğum parçalar var. Ben mümkün olduğunca ülkemizdeki tasarımcıları destekleme taraftarıyım, bu açıdan son koleksiyondan beğendiğim parçaları buradan paylaşmak istedim. Ayrıca Berrin Eser'in 2010 yılında İTO Yılın Kadın Girişimcisi Ödülünü almış olmasını da çok etkileyici buldum, zira 45 yaşından sonra girişimci olmaya karar veren bir annenin kızı olarak, bu işlerin ne kadar zor olduğunun bilinci ile büyüdüm.

Kullanılan materyalleri bilemediğim için, kalitesi için konuşamayacağım, ama fiyatlar 150 TL - 300 TL arasında; ki bu ''high street'' olmayan, ''tasarımcı'' işine giren kıyafetler için gayet makul.

 2013 Yaz Koleksiyonundan beğendiklerim aşağıda.2 yorum:

 1. Elif Önengut24 Nisan 2013 16:36

  Birkaç sezondur takip ediyorum, özellikle bir tasarımcının hazır giyim markası yaratması bence en büyük başarı.Bildiğim kadarıyla Berr-In'in adetleri oldukça yüksek, hem şık hem giyilebilir ve pratik.. Tasarımcı ve girişimcilik ruhunun harmanlanması diyebiliriz, tebrikler tekrar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katılıyorum. Tekstil sektöründe çalışan bir insan olarak, bu işlerin ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyorum. Türkiye gibi bir ülkede ''kadın başına'' bu işlere girişmek, cesaret ve büyük özgüven ister. Fakat geçen günlerde Berr-in'in eski koleksiyonlarının Trendyol'dan satıldığını görüp, üzüldüm. Fiyatlar epey düşüktü, umarım imajları bu sebeple bozulmaz.

   Sil