23 Nis 2013

Çocuklar, kitaplar ve kunst - yaşasın 23 Nisan!


En çok sevdiğim bayram, açık ara ile 23 Nisan. Bu güzel bayramı kutlamak adına, Yvette Yang'ın hazırladığı alfabe temalı moda kolajlarını paylaşmak istedim, zira 23 Nisan sadece Çocuk Bayramı değil, aynı zamanda Dünya Kitap Günü de bugün kutlanıyor.

Ben alfabeyi nasıl öğrendiğimi çok net anımsıyorum. Annemin bana okumayı öğretmesini de hatırlıyorum. İlk okuduğum kitap halen aklımda. Okumak, beş - altı yaşımdan beri hayatımın vazgeçilmez bir parçası ve en çok zevk aldığım şeylerden biri.

Öğretmen çocuğu olarak, her şeyin başının eğitim olduğunu düşünüyorum. Maalesef ülkemizde herkes benim / bizim kadar şanslı değil, bir çok çocuğun okuma imkanı yok. Onlardan birini desteklemek isterseniz, TOÇEV'e (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) bağışta bulunmanızı öneriyorum.

TOÇEV'e bir çok kez bağışta bulundum; ve ofislerini bizzat ziyaret ederek, çalışanları ile muhabbet ettiğim için, içim çok rahat. Yapılan bağışlar, alakasız insanların cebine değil, gelir durumu yetersiz olduğu için okuyamayan çocuklara gidiyor. Bağışta bulunmak isteyenler, buraya buyurabilirler.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun! Yaşasın 23 Nisan!
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder