19 Eyl 2013

Rodarte SS14 İlkbahar/Yaz Faciası

SS14 moda haftalarını ancak kıyıdan köşeden takip ediyorum, ve şimdiye kadar style.com'da incelediğim beş on koleksiyon arasında hiç biri beni öldürmedi. ''Öldürmedi'' derken, Rachel Zoe'nun ''I die'' cümlesini kast ediyorum.

Mesela normalde kafadan beğeneceğimi varsaydığım Marc Jacobs, Alberta Ferretti, Jean-Pierre Braganza, Erdem ve Suno, bu sezon bende pek etki bırakmadılar. Tabi bunun şu dünya üzerinde herhangi bir insan için bir gıdımcık bile önemi var mı? Elbette yok.


Ama şu önemli olabilir: bu kadar vasatlık içerisinde gözüme batan, Rodarte koleksiyonu oldu. Ve fakat olumlu değil (ki işlerini NŞA pek beğenirim), gözlerimi koparıp atmak isteyecek kadar hayal kırıcı olarak (Türkçe'nin anadilim olmadığı nasıl da anlaşılıyor? Sanırım belli bir saatten sonra post yazmamam gerekiyor; gece saat 11 sonrası kelime uydurmaya filan başlıyorum).

Ben bile - ki içimde yaşayan rüküşü beslemeyi çok seven, kendini çirkinizm öncüsü olarak gören bir insanım - bu koleksiyonu beğenemediysem, kim onaylar, bilemedim. Mulleavy kardeşler bizlerle dalga geçiyor olsalar gerek.

Kaynak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder